Jak funguje gaimin.cloud?

Pro společnosti jako Microsoft a Amazon se zdá, že odpovědí na světovou potřebu stále rostoucího množství výpočetního výkonu jsou serverové farmy. Pro GAIMIN, švýcarskou technologickou společnost, je to gaimin.cloud (www.gaimin.cloud).

Ale zatímco cloudová řešení nejsou žádnou novinkou, gaimin.cloud se v hardwarovém umístění odchýlí od cesty Amazon AWS a Microsoft Azure. GAIMIN chce svůj výpočetní výkon decentralizovat.

To znamená, že chce, aby gaimin.cloud využil výkon světových herních počítačů – řešil globální „deficit“ výpočetního výkonu. Je to problém, který se dostal do titulků v roce 2018, kdy Satya Nadella ze společnosti Microsoft řekl na Světovém ekonomickém fóru v Davosu, že světu „dochází výpočetní kapacita“.
Nadella dodal, že „k vytvoření všech těchto bohatých zkušeností, o kterých mluvíme, veškeré této umělé inteligence“ bude zapotřebí kvantové počítání.


Co je gaimin.cloud?

Pokud jde o GAIMIN, existuje jemná odpověď: výpočetní výkon v hodnotě přibližně 200 miliard dolarů leží 20 a více hodin denně ve spánku v domácnostech počítačových hráčů po celém světě. Domácí počítače jsou samonapájecí, samoobslužné a samoupgradované a gaimin.cloud je navržen tak, aby tuto sílu využíval buď ve stavu nečinnosti, nebo při hraní (můžete se rozhodnout, kolik výpočetního výkonu poskytnete). .

Jak? Přístup k výpočetnímu výkonu vašeho vlastního herního PC prostřednictvím sítě decentralizovaného zpracování GAIMIN přichází prostřednictvím vlastní aplikace GAIMIN. A tak gaimin.cloud funguje stejně jako serverová farma nebo jiná síť pro zpracování dat. Efektivně lze gaimin.cloud zpracovat na náročných úkolech, které si zaslouží starší serverové farmy i mimo ně, využitím systémů, které máme v našich domovech, když jsou dostupné.

Jak funguje gaimin.cloud?

Pro uživatele gaimin.cloud začíná a končí aplikací GAIMIN. Zdarma ke stažení aplikace umožňuje přístup technologie do systémů uživatelů. Gaimin.cloud dokáže identifikovat dostupná zařízení připojená přes aplikaci a buduje svou síť pro zpracování dat na základě priority, dostupného výpočetního výkonu a maximální účinnosti. K aplikaci se vrátíme níže, ale pro uživatele s nainstalovanou aplikací to má jasné výhody.

Co umí gaimin.cloud?

Stručně řečeno, může distribuovat projekty vyžadující velké množství výpočetního výkonu na dostupné cykly zpracování v herních počítačích připojených uživatelů. CEO a spoluzakladatel Martin Speight přirovnal gaimin.cloud k Uberu; využití existujícího zdroje k zajištění poptávky (pro Uber používá auta k zajištění ad hoc spolehlivého cestování.

GAIMIN úspěšně dodal monetizační funkce pro výpočty blockchainu (běžně známé jako těžba) pomocí automatizovaného rozhodování a strojového učení – to vše je poháněno gaimin.cloud. Společnost také uvedla, že by mohla využít cloudovou síť k umožnění velkých vykreslovacích projektů a případně ji využít k podpoře zpracování potřebného pro služby využívající umělou inteligenci.

Teoreticky neexistuje žádné omezení toho, k čemu může být použit tam, kde je vyžadován další výpočetní výkon. Jediným problémem je, že musí existovat nabídka, která odpovídá poptávce po distribuovaném výpočetním výkonu. V případě gaimin.cloud jsou to uživatelé s herními počítači, kteří jsou zásobou stejně jako řidiči Uberu se svými auty.

Proč by uživatelé PC chtěli, aby jejich systémy byly součástí gaimin.cloud?

Odpovědí GAIMIN je aplikace, o které se domnívá, že ji bude chtít mít na svém počítači „každý hráč“.

Aplikace GAIMIN

Navrženo jako herní platforma a spouštěč her Web 3 a Web 2.5. Aplikace GAIMIN je zdarma, běží na pozadí a aktivně generuje odměny pro uživatele, kteří mohou kontrolovat množství zpracování věnované cloudové síti. Důležité je, že GAIMIN vyvíjí SDK, které umožňuje vývojářům her pracujícím s Unreal Engine nebo Unity přinést blockchain a funkcionalitu Web 3 do her Web 3 pro aktiva ve hře.
Po dosažení proof-of-concept úspěchu v Minecraftu a GTA V umožňuje GAIMIN SDK vytvářet meziherní aktiva; alternativně nazývané interoperabilní, cross-game utility NFT. Pro GAIMIN to znamená potenciál pro nabízení Web 3 inovací ve Web 2 hrách. Například existuje technologie, která umožňuje zpřístupnit meč navržený jako aktivum Minecraft v GTA V jako jiné aktivum.

Tyto NFT lze sledovat v aplikaci, provádět také transakce a je třeba zvážit vestavěný trh a odměny specifické pro hru. Můžete si například zakoupit V-Bucks pro použití ve Fortnite pomocí odměn nashromážděných tím, že jste součástí sítě Gaimin Cloud.

GAIMIN se také zaměřuje na aplikaci, která jako první spustí budoucí hry. Klíčovým příkladem je The Harvest, střílečka z pohledu třetí osoby MOBA s možností hraní a vydělávání, která patří mezi její partnery Binance NFT a BNB Chain.

GAIMIN GMRX odměny a další

Klíčovou odměnou, kterou uživatelé obdrží za účast svých systémů na gaimin.cloud, je vlastní kryptotoken GMRX společnosti GAIMIN, který je dodáván až do výše 90 procent z poplatku za práci, který dostává samotný GAIMIN. To znamená, že za jakýkoli poplatek, který GAIMIN obdrží za distribuované zpracování dat gaimin.cloud. Využitím výkonu nečinného herního PC zpracování může GAIMIN nabídnout projekty, které potřebují obrovské množství distribuovaného zpracování, a zároveň umožnit hráčům těžit (a pokračovat v tom). Mohlo by to být win-win-win a aplikace GAIMIN by mohla v budoucnu nabídnout mnohem více.